Hyaluronik Asit Serum

Hyaluronik Asit Serum

  • Brands:Sheamona
  • Product Code: mz1
  • Availability: In Stock
  • 140.00₺

Hyaluronik Asit Cilt Bakım Serumu

Niozom teknolojisi nedir ?

Hyaluronik asit, kolajen ve c vit gibi molekül ağırlığı büyük olan etken maddelerin cilt altına geçişi zordur. Bu yüzden bu tarz etken maddelerin cilt altına geçişini kolaylaştırmak için etken maddeler esnek kapsüller haline getirilmiştir ve gözeneklerden geçişi kolaylaştırılmıştır.


Neden Sheamona hyaluronik asit? 

Farklı farklı molekül ağırlıklarına (düşük, orta, yüksek) sahip olan hyaluronik asitin en düşük molekül ağırlıklı olan formu kullanılmış olsa dahi onun bile cildin alt katmanına geçişi zordur.  Bu nedenle cilt hyaluronik asitin tamamını ememez ve ciltte flim tabakası oluşturur. Niozom teknolojisi kullanılarak üretilmiş olan hyaluronik asit cildin alt katmanlarına çok daha kolay geçiş sağlar ve bu sayede daha başarılı sonuçlar alınır. Hyaluronik asit cilt üzerinden cilt altına indirilemez ise cilde faydasından çok zarar verir. Çünkü yüzeyde (epidermiste) kalan hyaluronik asit alt katmanlardan (dermisten) suyu yüzeye çekecektir, ciltte kızarıklığa ve alt katmanın kurumasına sebep olacaktır.  Shemona hyaluronik asitin su bazlı oluşu, gözenekleri tıkamaması hassas ve akneye meyilli ciltlerin dahi rahatlıkla kullanabileceği eşsiz bir serum olduğunu göstermektedir.Shemona HA cilde su sağlayarak cildin dolgunlaşmasına, cildin daha ışıltılı bir görünüme sahip olmasına ve yaşlanma belirtilerini gidermeye yardımcı olur.


"Asit" kelimesi her ne kadar korkutucu gelse de hyaluronik asit bilinen asitlerden değildir.Vücudumuzda bulunan bir moleküldür ve derinin yapısını oluşturur. Cildimizin en önemli yapısını oluşturan hyaluronik asit (kendi molekül ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilme) özelliği ile cildimize dolgunluk ve nemlilik sağlamaktadir. HA deride bağ dokusu olarak bulunan kolajen ve elastin lif kümeleri arasında su tutmakta ve hacim yaratmaktadır.


Neden hyaluronik asit kullanmalıyım?

Kozmetikte hyaluronik asit kullanımı; yaşlanma belirtilerini gidermeye, cildin ihtiyacı olan nem dengesini sağlamaya ve ciltte kaybolmuş  parlaklık ve dolgunluğu geri kazandirmaya çalışmaktadır.


Ne zaman hyaluronik asit kullanmaya başlamalıyım?

20 li -30 lu yaşlarda mimik çizgileri ile çıkan kırışıklıklar oluşmaya başladığında ciltte parlaklık ve ışıltılı kaybı yaşanmaktadır. Cildimiz için gerekli işlemlerin bir an evvel yapılması gerekmektedir. Yaşlanma belirtilerini azaltmak ve cildimizin ihtiyacı olan nemi sağlaması için önlemini almalısın.


Hyaluronik asit nasıl kullanılmalıdır?

Hyaluronik asitin ciltte kalma süresi yarım gündür. Bu nedenle sabah sürmüş olduğunuz hyaluronik asitin cildinize sağladığı nem, akşama işlevini kaybedicektir. Neme ihtiyacı olan ciltlerin yüz, boyun ve dekolte bölgelerine sabah ve akşam günde iki kez olmak üzere ılık su ile yıkanmış cilde, cilt nemli iken parmak uçları ile masaj yaparak 3-4 damla kullanılmadır.

Barkod Numarası

8683161676028

Ürün takip sistemi Sorgulama


Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good