Güneş Koruyucu Krem 50+

Güneş Koruyucu Krem 50+

  • Brands:Sheamona
  • Product Code: GK1
  • Availability: In Stock
  • 160.00₺

Güneş Koruyucu Krem 50+ Çok Yüksek Koruma

Bir çok kişi evde olduğu zamanlardada güneş koruyucu krem kullandığı halde cildinde leke ve çillerin oluştuğunu söyler bunun en büyük sebebi güneş koruyucu kreminin gerçekten koruma sağlamamasıdır. Güneş koruma faktör testinden geçmiş SHEAMONA güneş kremini güvenle kullanabilirsiniz. 

Güneş kremimiz niozom teknolojisi kullanılarak üretilen magnolol ve honokiol içermektedir. Bu sayede lazer epilasyon ve dermapen işlemlerinden sonra yatıştırıcı etki sağlar, kızarıklığı alır.

Arbutin, kojik asit, niacinamid ve bisabolol gibi etken maddeler sayesinde leke oluşumunu önler ve lekeleri açmaya destek olur. 

Güneşten koruma faktörü (GKF veya SPF) nedir ? 

Güneşten koruyucu ürün tarafından korunan cilt üzerindeki minimal eritem dozun, aynı korunmasız cilt üzerindeki minimal eritem doza oranınına denir. 


Koruyucu ürünler cildi UV ışınlardan nasıl korurlar ?

UV ışınlarını emerek, dağıtarak veya yansıtarak koruma sağlar. 


UVA ışını: 320- 400 nm dalga boyları arasındaki güneş ışınlarını

UVB ışını: 290-320 nm dalga boyları arasındaki güneş ışınlarını 


Güneşten koruyucu ürünler hem UVB hem de UVA ışınlarına karşı koruma sağlamalıdır.  Ama şu hiç bir zaman unutulmamalıdır. Hibir güneş koruyucu ürün UV ışınlarına karşı %100 koruma sağlamaz bu yüzden güneşte çok uzun süre kalınmamalı ve güneşin yoğun olduğu öğle saatlerinde (11:00-16:00 saatleri arasında) güneşe çıkarmamaya özen gösterilmelidir. 

UV ışınlarının cilde zararları nelerdir? 

Yaşlanma etkisini hızlandırır.Lekelere yol açar. Cildin nem seviyesini düşürür ve matlaştırır. Elastikiyet kaybına sebep olur, sarkmaya sebep olur. 

UV ışınları, yaz-kış fark etmeksizin dünyaya ulaştığı için, cildi güneşin zararlarından korumak için yıl boyu güneş kremi kullanılmalıdır.   


UVA ve UVB güneş ışınlarına karşı cildin korunmasına yardımcı olur. Bakım yapan formülü ile güvenilir koruma sağlarken, içeriğindeki inci tozu cildi daha parlak ve 
canlı gösterir. Cilt günden güne daha pürüzsüz, genç ve aydınlık bir görünüm kazanır. Yapışkan bir yapıya sahip değildir.

İçindekiler
Aqua, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, 
Ceteareth-20, Zinc Oxide, Olea Europaea Fruit Oil, Triacontanyl PVP, Glycerin, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Butylene Glycol, Prunus Lannesiana Flower Extract, Hydrolyzed Garcinia Mangostana Fruit Extract, Saccharomyces/Zinc ferment, Magnolol, Honokiol, Polyglyceryl-10 Oleate, Apricot Kernel Oil Polyglyceryl-6 Esters, Sorbitan Palmitate, Cetyl Phosphate, Panthenol (Provitamin B5), Aloe Barbadensis Leaf Juice, Allantoin, Polysorbate 20, Xanthan Gum, Niacinamide (Vitamin B3), Alpha-Arbutın, Kojic Acid, Bisabolol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Pearl Powder, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Parfum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol

Kullanımı

El, yüz ve tüm vücut için kullanıma uygundur. Ürünü göz çevresine uygulamayınız. Güneşe çıkmadan 30 dakika önce cildinize bolca ve eşit miktarda masaj yaparak uygulayınız. Uygulanması gereken miktarı azaltmak koruma düzeyini önemli ölçüde azaltacaktır.  Güneşten korunmayı sürdürmek için, sık sık uygulamayı tekrarlayınız  ve her terleme, kurulanma, su ile temas sonrasında tekrar uygulayınız. Özellikle yüzdükten,kurulandıktan sonra sık sık tekrarlayın. Güneşin yoğun olduğu öğle saatlerinde (11:00-16:00 saatleri arasında) güneşe çıkmamaya özen gösteriniz.

Muhafaza Koşulları

Direkt güneş ışığından uzakta, oda sıcaklığında, kuru yerde ve ağzı kapalı olarak ambalajında saklayınız. Isı ve nemden koruyunuz.


Dikkat

Gıda değildir, sadece harici kullanım içindir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. Gözle temasından kaçının. Gözle temas halinde bol su ile iyice yıkayınız. Ürünün giysilere bulaşmamasına dikkat ediniz, leke bırakabilir. Benzofenon-3 içerir. Ürünün kullanımı ile meydana gelebilecek istenmeyen bir etkiyle karşılaşılması durumunda doktora danışınız. Güneş koruyucu ürünlerin etkinliği, kullanım miktarına ve ürünün doğru kullanımına bağlı olup ürününüzü etikette belirtilen miktarlarda ve şekilde kullanınız. Bebekleri ve küçük çocukları doğrudan güneş ışınlarına maruz bırakmayınız. Bebek ve küçük çocukların kullanımı için uygun değildir. Yetişkinler içindir. Bebekleri ve küçük çocukları uygun giysiler ve şapka, gözlük gibi koruyucu aksesuarlarla güneşten koruyunuz. Güneşe aşırı maruz kalmak tehlikelidir. Güneş koruyucu bir ürün uyguladığınızda bile güneşin altında çok uzun süre kalmayınız. Aşırı güneşte kalmak ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. 

Barkod Numarası

8683161676080

Ürün takip sistemi Sorgulama

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Tags: güneş, koruma, leke tedavisi, leke, lekeli ciltler, yüksek koruma